Služba Eucharistie

Centrum života farnosti. V ni setkáváme se s Bohem a ve společenství věřících. Největší Tajemství víry, které nám Kristus odkázal při Poslední Večeři.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

· Mši svatou slouženou na určený úmysl dárce můžete domluvit vždy po mší svaté v sakristii

· Přímluvnou modlitbu můžete vždy přidat před zahájením mše svaté v sakristii

· Adorace Nejsvětější svátosti vždy první pátek v měsíci po mši svaté v kostele

· Ke svatému příjímání během mše svaté mohou přistoupit jenom ti, kdo nesetrvávají ve stavu těžkého hříchu

Ježíš umírá, je pohřben, vstává z mrtvých a zasedá po pravici Otce „jednou provždy“ (Řím 6,10; Žid 7,27; 9,12). Je to skutečná událost, k níž došlo v našich dějinách, a je jedinečná; všechny ostatní události dějin se odehrají jedenkrát a pak pominou, pohlceny minulostí. Kristovo velikonoční tajemství však naopak nemůže zůstat pouze v minulosti, protože Kristus svou smrtí zničil smrt. Všechno, čím Kristus je, a všechno, co vykonal a vytrpěl pro všechny lidi, má účast na božské věčnosti, a tím přesahuje všechny časy a je v nich přítomno. Událost kříže a zmrtvýchvstání je něco, co stále zůstává a přitahuje všechno k životu (KKC 1085).

Mše svatá je pro nás setkáním s živým Bohem, který přebývá mezí námi.