Farní charita

Praktická pomoc pro potřebující v několika oblastech osobního a společného života.

Farní charita Týn nad Vltavou

Naše organizace je samostatným právním subjektem, registrovaným u Ministerstva kultury České republiky. Zřizovatelem Farní charity v Týně nad Vltavou je Biskupství českobudějovické. Je členem Sdružení České katolické charity a organizační složkou Diecézní charity České Budějovice.

Jsme nestátní nezisková organizace, která má hlavní cíl: Poskytování kvalitních sociálních služeb na základě křesťanské etiky. Zaměřujeme se na komplexní sociální péči, kterou poskytujeme lidem bez rozdílu barvy pleti, náboženského vyznání, národnosti či jiných sociokulturních odlišností, tzn. těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci, kdy je ohrožena jejich důstojnost, sociální zajištění, zdraví nebo život. Snažíme se o maximální začlenění člověka v nouzi do společnosti cestou sebepoznání, výchovou k odpovědnosti a zvládnutí nemoci a bolesti.

Farní charita Týn nad Vltavou

Sakařova 755, 375 01 Týn nad Vltavou