Z Týna nad Vltavou spravujeme i následující farnosti a kostely:

Římskokatolická farnost Chrášťany

vikariát: České Budějovice – venkov

Farnost spravovaná  z Týna nad Vltavou

Kostel svatého Bartoloměje. Nynější stavba pochází z roku 1912, kdy nahradila původní, raně gotický kostel, poprvé připomínaný roku 1384

Významný rodák: Josef Burian (1854-1922), vyšehradský probošt

Do farnosti patří: Chrášťany, Březí (OÚ Dražíč), Bžezí (OÚ Slabčice), Doubrava, Doubravka, Dražíč, Hladné Hosty, Karlov - Nepomuk, Koloměřice, Nemějice, Pašovice, Písecká Smoleč, Vranov

Mše svatá je každou sudou neděli v 8.00 (liché týdny bohosl. slova v 9.30).

Ve Slabčicích je mše svatá každou lichou neděli v 8.00 (sudé týdny bohosl. slova)

Římskokatolická farnost Křtěnov - k 31. 12. 2019 zrušena, připojena k Týnu nad Vltavou

Již roku 1261 se zde připomíná plabán Matyáš.  Farnost od roku 1854, matriky od roku 1756. Kostel původně gotický z konce 13. století, později zbarokizován, v důsledku výstavby elektrárny Temelín dlouho uzavřen a opravován. Protože byla velká řada obyvatel přesídlena, bohoslužby v kostele jsou jen o výjimečných příležitostech a při pohřbech.

Bývalý farní kostel je zasvěcen svatému Prokopovi.

Významní faráři:        Aleš z Březí (1420 – 1442 ), biskup litomyšlský,

František Kukla (1890 – 1931 )

Významný rodák:  V Litoradlicích Adolf Rocker (1843 – 1912), kapitulní děkan v Českých Budějovicích, kulturní a náboženský činitel

Do farnosti patřily obce:  Křtěnov, Březí u Týna nad Vltavou, Kaliště, Knín, Litoradlice, Podhájí, Temelín, Temelínec.

Římskokatolická farnost Neznašov - k 31. 12. 2019 zrušena, připojena k Týnu nad Vltavou

Administratura r. 1757, od roku 1794 farnost. Matriky od roku 1756. bývalý farní kostel zasvěcen Nejsvětější Trojici z 1. poloviny 14. století, postaven v cisterciácké gotice, upraven v letech 1606 – 1607.

Do farnosti patřily obce: Neznašov, Slavětice, Újezd, Újezd-Mezerka, Všemyslice, Všeteč.

Mše svaté jsou každou sobotu v 18.00 (v zimě v 17.00)

Římskokatolická farnost Zálší

vikariát Tábor

Farnost je spravována z Týna nad Vltavou.

Farnost založená r.1724 jako obnovená již ve 14. století, existující a spravovaná později z Modré Hůrky farností Horní Bukovsko, zaniklé v době reformace. Farní kostel Navštívení Panny Marie postaven v roce 1724 (na místě velice staré kaple).

Do farnosti patří: Zálší, Hartmanice, Klečaty, Mažice.

Zálší: mše svatá každou neděli v 11.00

Hartmanice: mše svatá každé sudé úterý v 16.30