V první řadě Vám chci poděkovat za Váš zájem o modlitbu v intenci celé naší farnosti. Rád bych Vás pozval ke kždodenní modlitbě jednoho růžencového desátku v rámci bratrstva Živého růžence. Doufám, že se pro Vás tato modlitba  stane novým místem setkání s tím, který nás tolik miluje. Kéž Vás Panna Maria vede bezpečně náročnými stezkami Vašich životních úkolů, starostí a služeb. Přeji vám hodně Božích zížitků s růžencem v dlani.

P. Marek

Na počátku bych chtěl stručně popsat základní pravidla Živého růžence. Předám Vám také plné znění nových růžencových tajemství, zmíním se krátce o posledbním papežově dokumentu o růženci a řeknu, kdy a jakým způsobem zahájíme život Bratrstva v naší farnosti.

1. Základní pravidla Bratrstva živého růžence:

- každý člen je povinnen se každý den pomodlit jeden desátek růžence.

- skupinu modlícíxch čítá 20 členů, tj. tolik, kolik je růžencových tajemství. Tato skupina se jmenuje Růžencová růže a má svého patrona.

- tajemství desátku je po dobu celého měsíce vždycky stejné a mění se každý měsíc podle tabulky, kterou obdrží každý člen.

- modlitbu se každý může modlit sám, kdykoliv během celého dne a noci a to v jakémkoliv místě.

- svou modlitbu obětuje na určený úmysl, který obdrží každý měsíc.

- i když se modlí jen  jeden desátek, každý den má podíl v milostech stejně, jakoby se modlil všechna tajemství růžence.

2. Obohacený růženec

Dne 16. října podepsal Svatý Otec Jan Pavel II. nový apoštolský list o modlitbě růžence nazvaný Rosarium Virginis Marie (Růženec Panny Marie) a zároveň vyhlásil rok růžence, který trval od října 2002 do října 2003.

Aniž by papež chtěl narušit tradiční rozvrh růžencových tajemství, přidává dalších pět tajemství, která nazývá růženec světla. Proč je tak nazývá? Protože Ježíš je světlo světa, jak jej vzýváme zejména při velikonoční vigilii, a ve svém veřejném životě vyzařoval Ježíš světlo plného  a definitivního zjevení, zjevení Boha, člověka vesmíru a osudů světa. Jan Pavel II. tedy předkládá tato tajemství světla, která by měla být zařazena mezi tajemství radostná, bolestná a slavná.

3. Společné zahájení Živého růžence

Živý růženec jsme slavnostně zahájili pči mši sv. 8. prosince 2005 na Slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie.

4. Jednotlivá tajemství růžence

Radostný růženec - kterého jsi z  Ducha sv. počala, se kterým jsi Alžbětu navštívila, kterého jsi v Betlémě porodila, kterého jsi v chrámě obětovala, kterého jsi v chrámě nalezla

Světelný růženec - který byl pokřtěn v Jordánu, který zjevil v Káně svou božskou moc, který hlásal Boží království a vyzývsl k pokání, který na hoře Proměnění zjevil svou slávu, který ustanovil Eucharistii

Bolestný růženec - který se pro nás krví potil, který byl pro nás bičován, který byl pro nás trním korunován, který pro nás nesl těžký kříž, který byl pro nás ukřižován