Výuka náboženství

Vzdělání patří k nejdůležitějším prvkům našeho života. Poznání patřičných znalosti a získání dovedností ve víře je proto úkolem každého pokřtěného. Vedou k tomu pravidelná setkání ve školách v rámce vyučování nepovinného předmětu pro děti a mládež.

Vyučování náboženství navazuje přímo na svátost křtu a dává všem možnost seznámit se s katolickou vírou. Především je chápeme jako pomoc rodičům, kteří při křtu svého dítěte se zavázali před Bohem: že budou dítě vychovávat ve víře a učit je milovat Boha a bližního, jak nám to Pán Ježíš přikázal. Samozřejmě naše setkání mohou navštěvovat i všichni ostatní, kteří projevují zájem o katolickou víru.

Vyučování náboženství je začleněné do školního vzdělávacího programu jako nepovinný předmět. Vzdělávací obsah je přizpůsobený pro jednotlivé ročníky a dává možnost pokračovat ve znalostech víry a křesťanských dovednostech po celou dobu pobytu ve škole. Naše setkávání neomezujeme jenom na vyučování, ale také pokračujeme v ostatních aktivitách farnosti, zvlášť v dětských mších svatých a v prázdninových táborech.

Děkujeme všem rodičům a vedení škol za výbornou spolupráci.

Náboženství v naší farnosti vyučuji:

Jáhen Karel Sádlo

Rád využívám možnosti mluvit s dětmi. Chci v nich vidět partnery, kteří mají své otázky, radosti i obavy. Rád bych jim pomohl odstranit předsudky o víře a církvi, s nimiž se běžně setkávají. Víru nejde naučit, ale je možné poukázat na sílu a světlo, které člověku přináší.

P. Josef Staněk

Narodil jsem se 11. listopadu 1966 v Praze. Jako katecheta a pastorační pracovník působím od roku 1992, nejprve v Praze, později i v Českobudějovické diecézi.  Od roku 2004 mám kanonickou misi k vyučování římskokatolického náboženství ve farnosti Zálší, od roku 2005 i k vyučování ve farnosti Týn nad Vltavou. V roce 1997 jsem přijal službu lektora, v roce 1998 službu akolyty. Po vysvěcení na kněze v řeckokatolické církvi sloužím i ve farnostech latinského ritu. K dnešnímu dni vyučuji římskokatolické náboženství mj. v Týně nad Vltavou v základní škole Na Hlinkách a na gymnáziu. S manželkou Lenkou máme čtyři děti.

Katechetka Marie Kantorová

Narodila jsem se v roce 1973 ve Velkém Meziříčí. Po střední škole jsem vystudovala Teologickou fakultu v Českých Budějovicích. Pracovala jsem ve státní správě a 1 rok jako sociální pracovnice v Domově sv. Anežky. Nyní jsem učitelkou a katechetkou na ZŠ Malá Strana. Jsem vdaná a máme čtyři děti.